AFS precisionsodling med Case IH

 

NYA New Holland CR Revelation

 

New Holland

Traktorer och Redskap

 

Försäljning Lantbruk, skog och ATV

Aximas huvudsakliga affärsområde är att erbjuda kompletta maskinlösningar för framtidens entreprenad- och lantbruksföretag. Vi representerar världsledande fabrikat såsom New Holland, Case IH och JCB.

Vår strävan är att erbjuda ett brett och dedikerat maskin- och redskapsprogram som bidrar till ett effektivt och lönsamt koncept till våra kunder.
Axima har även ett väl utvecklat ben med park- och grönytemaskiner för konsument och företag.
Axima har något för alla som behöver förnya sin maskinpark och vår ambition är att alltid ge kunden bästa service tillsammans med våra leverantörer.
Vi säljer ATV och UTV från Polaris på våra anläggningar i Lidköping, Grästorp, Erikstad, Kungälv och Veddige.
Suzuki ATV har vi på våra anläggningar i Floby, Jönköping och Munkedal.
AKTUELLA KAMPANJER
VÅRA VARUMÄRKEN

Atlas    Fiat    Fjärås    Fransgård    Hako    Holms    Husqvarna    Isuzu    Jonsered    K-Vagnen    Kerner    Kioti    Kranman    Metsjö    Multiva    Palax    Polaris    Quicke       Reko-Trailer    Rolland    Star    Suzuki    Terex    Timan    Toro    Trima   Vimek    Zaffrani

KONTAKTA SÄLJARE

Erikstad

Morgan Broberg

Säljare

Telefon: 0530-404 42
Mobil: 070-675 12 51
E-post: morgan.broberg@axima.se

Mikael Larsson

Säljare

Telefon: 0530-404 46
Mobil: 0735-67 12 19
E-post: mikael.larsson@axima.se

Simon Karlsson

Säljare

Telefon: 0530-519 05
Mobil: 076-141 49 05
E-post: simon.karlsson@axima.se

Floby

Bengt Larsson

Platschef / Säljare

Telefon: 0515-421 98
Mobil: 072-713 80 38
E-post: bengt.larsson@axima.se

Johan Eriksson

Säljare

Telefon: 0515-421 91
Mobil: 070-571 18 55
E-post: johan.eriksson@axima.se

K-G Sand

Säljare / Transportansvarig

Telefon: 0515-421 81
Mobil: 070-659 92 02
E-post: kg.sand@axima.se

Pontus Johansson

Säljare

Telefon: 0730-86 34 47
E-post: pontus.johansson@axima.se

Färjestaden

Daniel Forsberg

Daniel Forsberg

Platschef / Säljare

Telefon: 036-34 14 41
Mobil: 070-565 20 44
E-post: daniel.forsberg@axima.se

Patrik Eriksson

Patrik Eriksson

Säljare

Telefon: 0485-215 19
Mobil: 0702-75 84 61
E-post: patrik.eriksson@axima.se

Krister Petersson

Krister Petersson

Säljare

Telefon: 0485-215 13
Mobil: 0702-24 98 27
E-post: krister.petersson@axima.se

Grästorp

Erik Fahlström

Platschef / Säljare

Telefon: 0514-23 09 05
Mobil: 0703-46 46 45
E-post: erik.fahlstrom@axima.se

Mats Johansson

Säljare

Telefon: 0514-100 13
Mobil: 0708-10 67 99
E-post: mats.johansson@axima.se

Jönköping

Nichlas Johansson

Platschef

Mobil: 0703-00 59 86
E-post: nichlas.johansson@axima.se

Anders Fridell

Säljare

Telefon: 036-30 82 72
Mobil: 070-543 45 14
E-post: anders.fridell@axima.se

Kalmar

Daniel Forsberg

Daniel Forsberg

Platschef / Säljare

Telefon: 036-34 14 41
Mobil: 070-565 20 44
E-post: daniel.forsberg@axima.se

Patrik Eriksson

Patrik Eriksson

Säljare

Telefon: 0485-215 19
Mobil: 0702-75 84 61
E-post: patrik.eriksson@axima.se

Krister Petersson

Krister Petersson

Säljare

Telefon: 0485-215 13
Mobil: 0702-24 98 27
E-post: krister.petersson@axima.se

Kungälv

Jennie Waldemar

Platschef / Säljare
VD Axima i Göteborg AB

Mobil: 0725-688 201
E-post: jennie.waldemar@axima.se

Robert Danielsson Lidman

Robert Danielsson Lidman

Säljare

Mobil: 0725-68 82 10
E-post: robert.danielsson.lidman@axima.se

Lidköping

Anders Holstmark

Platschef & Säljare

Telefon: 0510-31 02 02
Mobil: 072-524 57 90
E-post: anders.holstmark@axima.se

Johan Fredricson

Säljare, Märkesansvarig Case IH

Telefon: 0510-221 70
Mobil: 0708-10 74 98
E-post: johan.fredricson@axima.se

Munkedal

Marcus Hansson

Platschef / Säljare

Telefon: 0524-188 84
Mobil: 070-813 35 74
E-post: marcus.hansson@axima.se

Gustaf Ahlbom

Säljare

Telefon: 0524-188 82
Mobil: 0708-13 35 72
E-post: gustaf.ahlbom@axima.se

Skövde

Patrik Kvarndal

Platschef & Säljare, Märkesansvarig New Holland

Telefon: 0500-48 20 70
Mobil: 070-548 28 36
E-post: patrik.kvarndal@axima.se

Christofer Carlander

Säljare

Mobil: 070-370 08 08
E-post: christofer.carlander@axima.se

Staffan Niklasson

Säljare

Mobil: 0761-28 29 69
E-post: staffan.niklasson@axima.se

Veddige

Daniel Carlsson

Platschef / Säljare

Telefon: 0340-190 62
Mobil: 073-021 64 02
E-post: daniel.carlsson@axima.se

Martin Börjesson

Säljare

Mobil: 070-354 89 94
E-post: martin.borjesson@axima.se

Vetlanda

Nichlas Johansson

Platschef

Mobil: 0703-00 59 86
E-post: nichlas.johansson@axima.se

Örjan Berget

Säljare

Telefon: 036-34 14 40
Mobil: 076-526 87 12
E-post: orjan.berget@axima.se

Demokörning!

Vi demokör gärna hos dig så du får uppleva funktion och komfort i din hemmiljö, kontakta våra säljare för mer information.