NYA New Holland CR Revelation

 

AFS precisionsodling med Case IH

 

T7 Heavy Duty

För att ta sig vidare inom modernt lantbruk krävs styrka. Därför har T7 Heavy Duty-serien konstruerats för att vara stark på många områden.

 

Aximas huvudsakliga affärsområde är att erbjuda kompletta maskinlösningar för framtidens entreprenad- och lantbruksföretag. Vi representerar världsledande fabrikat såsom New Holland, Case IH och JCB.
Vår strävan är att erbjuda ett brett och dedikerat maskin- och redskapsprogram som bidrar till ett effektivt och lönsamt koncept till våra kunder.
Axima har även ett väl utvecklat ben med park- och grönytemaskiner för konsument och företag.

Axima har något för alla som behöver förnya sin maskinpark och vår ambition är att alltid ge kunden bästa service tillsammans med våra leverantörer.
Vi säljer ATV och UTV från Polaris på våra anläggningar i Lidköping, Grästorp, Erikstad, Kungälv och Veddige.
Suzuki ATV har vi på våra anläggningar i Floby och Munkedal.
AKTUELLA KAMPANJER
VÅRA VARUMÄRKEN

Atlas    Fiat    Fjärås    Fransgård    Hako    Holms    Husqvarna    Isuzu    Jonsered    K-Vagnen    Kerner    Kioti    Kranman    Metsjö    Multiva    Palax    Polaris    Quicke       Reko-Trailer    Rolland    Star    Suzuki    Terex    Timan    Toro    Trima   Vimek    Zaffrani

KONTAKTA SÄLJARE

Erikstad

Morgan Broberg

Platschef/Säljare

Telefon: 0530-404 42
Mobil: 070-675 12 51
E-post: morgan.broberg@axima.se

Mikael Larsson

Säljare

Telefon: 0530-404 46
Mobil: 0735-67 12 19
E-post: mikael.larsson@axima.se

Simon Karlsson

Säljare

Telefon: 0530-519 05
Mobil: 076-141 49 05
E-post: simon.karlsson@axima.se

Floby

Bengt Larsson

Platschef / Säljare

Telefon: 0515-421 98
Mobil: 072-713 80 38
E-post: bengt.larsson@axima.se

Johan Eriksson

Säljare

Telefon: 0515-421 91
Mobil: 070-571 18 55
E-post: johan.eriksson@axima.se

K-G Sand

Säljare / Transportansvarig

Telefon: 0515-421 81
Mobil: 070-659 92 02
E-post: kg.sand@axima.se

Markus Hellberg

Säljare

Telefon: 0515-421 99
Mobil: 0727-13 87 37
E-post: markus.hellberg@axima.se

Grästorp

Erik Fahlström

Platschef / Säljare

Telefon: 0514-23 09 05
Mobil: 070-346 46 45
E-post: erik.fahlstrom@axima.se

Mats Johansson

Säljare

Telefon: 0514-100 13
Mobil: 0708-10 67 99
E-post: mats.johansson@axima.se

Benny Johansson

Säljare

Telefon: 0514-100 19
Mobil: 0702-28 15 16
E-post: benny.johansson@axima.se

Jönköping

Daniel Forsberg

Platschef

Telefon: 036-34 14 41
Mobil: 070-565 20 44
E-post: daniel.forsberg@axima.se

Anders Fridell

Säljare

Telefon: 036-30 82 72
Mobil: 070-543 45 14
E-post: anders.fridell@axima.se

Kungälv

Ulf Hedlund

Platschef / Säljare
VD Axima i Göteborg

Mobil: 070-330 20 10
E-post: ulf.hedlund@axima.se

Lidköping

Anders Holstmark

Platschef & Säljare

Telefon: 0510-31 02 02
Mobil: 072-524 57 90
E-post: anders.holstmark@axima.se

Johan Fredricson

Säljare, Märkesansvarig Case IH

Telefon: 0510-221 70
Mobil: 070-810 74 98
E-post: johan.fredricson@axima.se

Munkedal

Marcus Hansson

Platschef / Säljare

Telefon: 0524-188 84
Mobil: 070-813 35 74
E-post: marcus.hansson@axima.se

Gustaf Ahlbom

Säljare

Telefon: 0524-188 82
Mobil: 0708-13 35 72
E-post: gustaf.ahlbom@axima.se

Skövde

Patrik Kvarndal

Platschef & Säljare, Märkesansvarig New Holland

Telefon: 0500-48 20 70
Mobil: 070-548 28 36
E-post: patrik.kvarndal@axima.se

Christofer Carlander

Säljare

Telefon: 0500-48 20 70
Mobil: 070-370 08 08
E-post: christofer.carlander@axima.se

Veddige

Martin Börjesson

Platschef / Säljare

Mobil: 070-354 89 94
E-post: martin.borjesson@axima.se

Daniel Carlsson

Säljare

Telefon: 0340-190 62
Mobil: 073-021 64 02
E-post: daniel.carlsson@axima.se

Linus Brink

Reservdelsansvarig

Telefon: 0340-190 64
E-post: linus.brink@axima.se

Vetlanda

Daniel Forsberg

Platschef

Telefon: 036-34 14 41
Mobil: 070-565 20 44
E-post: daniel.forsberg@axima.se

Örjan Berget

Säljare

Telefon: 036-34 14 40
Mobil: 076-526 87 12
E-post: orjan.berget@axima.se

Färjestaden

Krister Petersson

Säljare

Telefon: 0485-215 13
Mobil: 0702-24 98 27
E-post: krister.petersson@axima.se

Patrik Eriksson

Säljare

Telefon: 0485-215 19
Mobil: 0702-75 84 61
E-post: patrik.eriksson@axima.se

Demokörning!

Vi demokör gärna hos dig så du får uppleva funktion och komfort i din hemmiljö, kontakta våra säljare för mer information.