Isuzu

MINIMAL MILJÖPÅVERKAN. 100% FOSSILFRITT MED HVO100.

 

Fiat Fullback

Byggd för dig och ditt arbete.

Transportfordon och Pickup

Axima säljer pickup och transportbilar från Isuzu och Fiat på anläggningen i Floby. Du hittar även Isuzu pickup på våra anläggningar i Vetlanda, Färjestaden och Kalmar.

annons isuzu d-max

Nya Isuzu D-Max är mer av allt!

Mer kapacitet

3,5 ton dragvikt och över 1 ton lastvikt. Plus 240 mm markfrigång och ett vadningsdjup på hela 800 mm!

Mer styrka

D-Max är byggd med den kraftigaste ramen på marknaden. Det gör att den tål tung last och kan köras i besvärlig terräng, samtidigt.

Mer säkerhet

Autobroms, kollisionsvarnare, adaptiv farthållare, trafikskyltsavläsning och filassistans, för att nämna några av säkerhetssystemen.

Mer komfort

Den nya fjädringen i D-Max ger mjuk och komfortabel körning både med full last och när du kör helt olastat.

Läs mer om D-Max på Isuzu Sverige

Vill du provköra?

Kontakta vårt transportbilsteam

Henrik Fischer

Telefon: 0515-421 88
Mobil: 0734-61 58 26
E-post: henrik.fischer@axima.se

Tony Nylander

Mobil: 0705-08 60 33
E-post: tony.nylander@axima.se

ALLA TRANSPORTBILS SÄLJARE

Floby

Henrik Fischer

Säljare Transportbilar

Telefon: 0515-421 88
Mobil: 073-461 58 26
E-post: henrik.fischer@axima.se

Tony Nylander

Säljare Transportbilar
Utesäljare, Skaraborg

Mobil: 0705-08 60 33
E-post: tony.nylander@axima.se

Färjestaden

Daniel Forsberg

Daniel Forsberg

Platschef / Säljare

Telefon: 036-34 14 41
Mobil: 070-565 20 44
E-post: daniel.forsberg@axima.se

Patrik Eriksson

Patrik Eriksson

Säljare

Telefon: 0485-215 19
Mobil: 0702-75 84 61
E-post: patrik.eriksson@axima.se

Krister Petersson

Krister Petersson

Säljare

Telefon: 0485-215 13
Mobil: 0702-24 98 27
E-post: krister.petersson@axima.se

Kalmar

Daniel Forsberg

Daniel Forsberg

Platschef / Säljare

Telefon: 036-34 14 41
Mobil: 070-565 20 44
E-post: daniel.forsberg@axima.se

Patrik Eriksson

Patrik Eriksson

Säljare

Telefon: 0485-215 19
Mobil: 0702-75 84 61
E-post: patrik.eriksson@axima.se

Krister Petersson

Krister Petersson

Säljare

Telefon: 0485-215 13
Mobil: 0702-24 98 27
E-post: krister.petersson@axima.se

Vetlanda

Nichlas Johansson

Platschef

Mobil: 0703-00 59 86
E-post: nichlas.johansson@axima.se

Örjan Berget

Säljare

Telefon: 036-34 14 40
Mobil: 076-526 87 12
E-post: orjan.berget@axima.se