GRÄSTORP

KONTAKT

0514-107 49
info@axima.se

ÖPPETTIDER

Mån-fre: 07.00-17.00

JOURINFORMATION

Under högsäsong har vi jour, aktuella tider och tillägg meddelas innan joursäsong.

Växel: 0514-107 49

Vår anläggning i Grästorp är auktoriserad återförsäljare för New Holland, Dessutom erbjuder vi försäljning av JCB, Pöttinger, Polaris, Husqvarna m.m. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, redskap och maskiner. I Grästorp erbjuder vi även däckservice på vår däckverkstad Axima däckmästarna.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

AXIMA AB

KONTAKT:
Växel: 0514-107 49
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Odinsgatan 15, 467 40 Grästorp

POSTADRESS:
Box 35, 467 40 Grästorp

FAKTURAADRESS:
Box 16, 521 08 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

DÄCKSERVICE

PERSONAL GRÄSTORP

Erik Fahlström

Platschef / Säljare

Telefon: 0514-23 09 05
Mobil: 070-346 46 45
E-post: erik.fahlstrom@axima.se

Fredrik Hammar

Säljare

Telefon: 0514-23 09 01
Mobil: 070-810 59 37
E-post: fredrik.hammar@axima.se

Mats Johansson

Säljare

Telefon: 0514-100 13
Mobil: 0708-10 67 99
E-post: mats.johansson@axima.se

Benny Johansson

Säljare

Telefon: 0514-XXX XX
Mobil: 0702-28 15 16
E-post: benny.johansson@axima.se

Mathias Carlshamre

Produktansvarig JCB

Telefon: 0514-510 19
Mobil: 0761-41 41 02
E-post: mathias.carlshamre@axima.se

Christopher Åberg

Verkmästare

Telefon: 0514-510 14
E-post: christopher.aberg@axima.se

Daniel Persson

Verkstad Kundmottagare

Telefon: 0514-107 49
E-post: daniel.persson@axima.se

Johan Andersson

Eftermarknad- och Reservdelsansvarig

Telefon: 0514-23 09 08
E-post: johan.andersson@axima.se

Philip Hultqvist

Lager / Logistik

Telefon: 0514-230 909
E-post: philip.hultqvist@axima.se

Andreas Theng

Reservdelar

Telefon: 0514-23 09 06
E-post: andreas.theng@axima.se

Felix Hagberg

Reservdelar / Husqvarna

Telefon: 0514-514 80
E-post: felix.hagberg@axima.se

Kenth Anderssén

Däckmontör

Telefon: 0514-518 06
E-post: dackmastarna@axima.se

Rickard Smedenius

Däckmontör

Telefon: 0514-518 00
E-post: dackmastarna@axima.se

Kazem Afshar

Service Park- och grönyta

Aron Petersson

Service Park- och grönyta

Telefon: 0514-230 907
E-post: aron.pettersson@axima.se

Markus Elefant

Servicetekniker Entreprenad

Konrad Stadler

Servicetekniker Skördetröska

Jesper Särndal

Servicetekniker Traktor

Ingemar Larsson

Servicetekniker Skördetröska

Emil Sohlberg

Servicetekniker Skördetröska

John Karlsson

Servicetekniker Traktor

Andrius Zebrauskas

Servicetekniker Traktor

Christian Karlsson

Servicetekniker Skördetröska

Markus Bodhall

GPS / Precisionsodling

Mobil: 0761-44 03 73
E-post: markus.bodhall@axima.se

Christian Johansson

GPS / Precisionsodling

Telefon: 0514-23 09 04
E-post: christian.johansson@axima.se

Åke Lindell

Extraresurs

Anna Lindell

Administration

Telefon: 0510-310 216
E-post: anna.lindell@axima.se

Bengt Dahl

Transport