Kalmar

KALMAR

KONTAKT

0480-181 90
info@axima.se

ÖPPETTIDER

BUTIK/RESERVDELAR & VERKSTAD

Mån-fre:
07.00-16.00

MASKINFÖRSÄLJNING

Mån-fre:
07.30-16.30

Lunchstängt: 12.00-13.45

JOURINFORMATION

Under högsäsong har vi jour, aktuella tider och tillägg meddelas innan joursäsong.

Telefon: 0480-181 90

Vår anläggning i Kalmar är auktoriserad återförsäljare för New Holland. Dessutom erbjuder vi försäljning av Pöttinger, Krampe m.m. Vi säljer även Amazone, Krone och Dal-Bo.
Du hittar alltid ett stort utbud begagnade traktorer, redskap och maskiner hos oss.

AXIMA AB

KONTAKT:
Växel: 0480-181 90
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Propellervägen 14, 392 41 Kalmar

FAKTURAADRESS:
Industrigatan 3, 521 51 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

PERSONAL KALMAR
Daniel Forsberg

Daniel Forsberg

Platschef / Säljare

Telefon: 036-34 14 41
Mobil: 070-565 20 44
E-post: daniel.forsberg@axima.se

Patrik Eriksson

Patrik Eriksson

Säljare

Telefon: 0485-215 19
Mobil: 0702-75 84 61
E-post: patrik.eriksson@axima.se

Krister Petersson

Krister Petersson

Säljare

Telefon: 0485-215 13
Mobil: 0702-24 98 27
E-post: krister.petersson@axima.se

Viktor Olsson

Viktor Olsson

Verkmästare

Mobil: 0704-07 50 74
E-post: viktor.olsson@axima.se

Jennica Thor

Reservdelsansvarig

Mobil: 0704-10 26 86
E-post: jennica.thor@axima.se

Hampus Haug Johansson

Hampus Haug Johansson

Servicetekniker

Mobil: 0702-09 27 52
E-post: hampus.johansson@axima.se