ERIKSTAD

KONTAKT

0530-512 50
info@axima.se

ÖPPETTIDER

Mån-fre: 07.00-16.00

Frukost: 09.00-09.30
Lunch: 12.00-12.30

JOURINFORMATION

Under högsäsong har vi jour, aktuella tider och tillägg meddelas innan joursäsong.

Växel: 0530-512 50

Vår anläggning i Erikstad är auktoriserad återförsäljare för New Holland, dessutom erbjuder vi försäljning av JCB, Pöttinger, Polaris, Husqvarna m.m. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, redskap och maskiner.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

AXIMA AB

KONTAKT:
Växel: 0530-512 50
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Björnebol Erikstad, 464 92 Mellerud

FAKTURAADRESS:
Box 16, 521 08 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

PERSONAL ERIKSTAD

Morgan Broberg

Platschef/Säljare

Telefon: 0530-404 42
Mobil: 070-675 12 51
E-post: morgan.broberg@axima.se

Mikael Larsson

Säljare

Telefon: 0530-404 46
Mobil: 0735-67 12 19
E-post: mikael.larsson@axima.se

Simon Karlsson

Säljare

Telefon: 0530-519 05
Mobil: 076-141 49 05
E-post: simon.karlsson@axima.se

Anders Sundin

Verkmästare

Telefon: 0530-404 44
E-post: anders.sundin@axima.se

Anders Berg

Verkstad Kundmottagning

Telefon: 0530-404 48
E-post: anders.berg@axima.se

Kristoffer Gustavsson

Reservdelsansvarig

Telefon: 0530-404 41
E-post: kristoffer.gustavsson@axima.se

Sune Eklund

Reservdelar

Telefon: 0530-404 43
E-post: sune.eklund@axima.se

Albin Larsson

Reservdelar / Husqvarna

Telefon: 0530-100 68
E-post: albin.larsson@axima.se

Alfred Iveström

Servicetekniker

Rikard Andersson

Servicetekniker

Markus Eriksson

Servicetekniker

Anders Karlsson

Servicetekniker

 

Andreas Broberg

Eftermarknad / Serviceansvarig

Telefon: 0530-404 45
E-post: andreas.broberg@axima.se