Färjestaden

FÄRJESTADEN

KONTAKT

0485-215 11
info@axima.se

ÖPPETTIDER

Mån-fre:
7.00-16.00

Lunch 12.00-12.30

Jul & Nyår 2022

Lördag 24 dec (Julafton): Stängt
Söndag 25 dec (Juldagen): Stängt
Måndag 26 dec (Annandag jul): Stängt
Lördag 31 dec (Nyårsafton): Stängt
Söndag 1 jan (Nyårsdagen): Stängt

Trettonhelgen 2023

Torsdag 5 jan (Trettondagsafton): Ordinarie öppettid
Fredag 6 jan (Trettondag jul): Stängt

JOURINFORMATION

v.20-24 lör–sön kl. 9-16
v.28-35 lör–sön kl. 9-16

Tel. 0485-21511

Vår anläggning i Färjestaden är auktoriserad återförsäljare för Case IH, dessutom erbjuder vi försäljning av Pöttinger, Isuzu m.m. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, redskap och maskiner.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

AXIMA KALMAR ÖLAND AB

KONTAKT:
0485-215 11
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Storgatan 123 F, 386 35 Färjestaden

FAKTURAADRESS:
Industrigatan 3, 521 51 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

PERSONAL FÄRJESTADEN
Daniel Forsberg

Daniel Forsberg

Platschef / Säljare

Telefon: 036-34 14 41
Mobil: 070-565 20 44
E-post: daniel.forsberg@axima.se

Anton Lindesson

Anton Lindesson

Säljare

Mobil: 0705-08 21 17
E-post: anton.lindesson@axima.se

Patrik Eriksson

Patrik Eriksson

Säljare

Telefon: 0485-215 19
Mobil: 0702-75 84 61
E-post: patrik.eriksson@axima.se

Krister Petersson

Krister Petersson

Säljare

Telefon: 0485-215 13
Mobil: 0702-24 98 27
E-post: krister.petersson@axima.se

Mikael Sjöbäck

Mikael Sjöbäck

Reservdelar / Bevattning

Telefon: 0704-07 26 89
E-post: mikael.sjoback@axima.se

Conny Fransson

Verkmästare

Mobil: 0704-07 50 74
E-post: conny.fransson@axima.se

Johan Danielsson

Johan Danielsson

Reservdelar

Mobil: 0704-10 36 74
E-post: johan.danielsson@axima.se

Alexander Axelsson

Alexander Axelsson

Servicetekniker
Pelle Jonsson

Pelle Jonsson

Servicetekniker

Pär Haglund Olsson

Servicetekniker

William Haug

Servicetekniker
David Johansson

David Johansson

Servicetekniker