Motala

MOTALA

KONTAKT

0141-711 90
info@axima.se

ÖPPETTIDER

RESERVDELAR & VERKSTAD

Mån-fre:
07.00-16.00

MASKINFÖRSÄLJNING

Mån-fre:
08.00-17.00

Stängt för
Frukost: 9.00-9.20
Lunch: 12.00-12.40

JOURINFORMATION

Vi har jour vecka 21-38
Måndag – Fredag 16.00-19.00
Lördag – Söndag 09.00-15.00

Växel: 0141-711 90

Vår anläggning i Motala är auktoriserad återförsäljare för New Holland. Dessutom erbjuder vi försäljning av JCB, Vicon, m.m. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, redskap och maskiner.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

AXIMAHÄGGBERGS AB

KONTAKT:
Växel: 0141-711 90
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Brunnebyvägen 9, 591 95 Motala

POSTADRESS:
Brunnebyvägen 9, 591 95 Motala

FAKTURAADRESS:
Fabriksgatan 18, 602 23 Norrköping

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

PERSONAL MOTALA
Johan Rangskog

Johan Rangskog

Platschef / Säljare

Telefon: 0141-711 94
Mobil: 0705-39 40 19
E-post: johan.rangskog@axima.se

Rolf Häggberg

Säljare

Telefon: 0141-711 91
Mobil: 0705-52 60 65
E-post: rolf.haggberg@axima.se

Sofia Rehn

Sofia Rehn

Säljare

Telefon: 0141-711 93
Mobil: 0703-55 04 47
E-post: sofia.rehn@axima.se

Ola Melin

Ola Melin

Verkmästare

Telefon: 0141-711 89
E-post: ola.melin@axima.se

Magnus Grönqvist

Magnus Grönqvist

Reservdelsansvarig

Telefon: 0141-711 99
E-post: magnus.gronqvist@axima.se

Jens Alvar

Jens Alvar

Reservdelar

Telefon: 0141-711 99
E-post: jens.alvar@axima.se

Roger Häggberg

Roger Häggberg

Servicetekniker

Jörgen Tillmar

Servicetekniker
Jimmy Karlsson

Jimmy Karlsson

Servicetekniker
Michael Lundin

Michael Lundin

Servicetekniker
Ella Törnström

Ella Törnström

Servicetekniker

Tobias Crafoord

Garantihantering verkstad

Telefon: :
E-post: tobias.crafoord@axima.se

David Vollersten

David Vollersten

Servicetekniker
Fredrik Andersson

Fredrik Andersson

Support & Development

Telefon: 0510-310 222
Mobil: 0708-38 41 63
E-post: fredrik.andersson@axima.se

Jonas Englund

Support & Development

Telefon: 0510-310 222
E-post: jonas.englund@axima.se