FLOBY

KONTAKT

0515-421 80
info@axima.se

ÖPPETTIDER

Mån-fre: 07.00-17.00

Lör: 09:00-12.00

JOURINFORMATION

Vi har jour v.21-36
Verkstad
Telefonjour vardagar kl 16-19
Telefonjour helg kl 8-15
Reservdelar
Telefonjour vardagar kl 17-19
Telefonjour helg kl 8-15

Växel: 0515-421 80

Vår anläggning i Floby är auktoriserad återförsäljare för Case IH, dessutom erbjuder vi försäljning av JCB, Pöttinger, Suzuki, Husqvarna m.m. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, redskap och maskiner.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

AXIMA AB

KONTAKT:
Växel: 0515-421 80
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Industrigatan 3, 521 51 Floby

FAKTURAADRESS:
Box 16, 521 08 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

PERSONAL FLOBY

Bengt Larsson

Platschef / Säljare

Telefon: 0515-421 98
Mobil: 072-713 80 38
E-post: bengt.larsson@axima.se

Johan Eriksson

Säljare

Telefon: 0515-421 91
Mobil: 070-571 18 55
E-post: johan.eriksson@axima.se

K-G Sand

Säljare / Transportansvarig

Telefon: 0515-421 81
Mobil: 070-659 92 02
E-post: kg.sand@axima.se

Henrik Fischer

Säljare Transportbilar

Telefon: 0515-421 88
Mobil: 073-461 58 26
E-post: henrik.fischer@axima.se

Markus Hellberg

Säljare

Telefon: 0515-421 99
Mobil: 0727-13 87 37
E-post: markus.hellberg@axima.se

Svante Göransson

Säljare Entreprenad

Telefon: 0515-514 80
Mobil: 0702-46 65 26
E-post: svante.goransson@axima.se

Morgan Norling

Säljare Park & Grönyta

Telefon: 0515-421 92
Mobil: 070-514 21 92
E-post: morgan.norling@axima.se

Andreas Andersson

Verkmästare

Telefon: 0515-421 83
E-post: andreas.andersson@axima.se

Oskar Martinsson

Reservdelsansvarig

Telefon: 0515-401 15
E-post: oskar.martinsson@axima.se

Kenneth Lundgren

Reservdelar / Lageransvarig

Telefon: 0515-421 95
E-post: kenneth.lundgren@axima.se

Pontus Johansson

Reservdelar

Telefon: 0515-421 96
E-post: pontus.johansson@axima.se

Anders Koch Sahlin

Reservdelar

Telefon: 0515-421 85
E-post: anders.koch@axima.se

Jenny Hedström

Reservdelar

Telefon: 0515-421 89
E-post: jenny.hedstrom@axima.se

Thorvald Haglind

Reservdelar

Telefon: 0515-421 80
E-post: thorvald.haglind@axima.se

Rustan Eskilsson

Reservdelar / Vaktmästare

Telefon: 0515-421 97
E-post: rustan.eskilsson@axima.se

Jesper Svensson

Reservdelar

Telefon: 0515-421 94
E-post: jesper.svensson@axima.se

Lennart Kroon

Servicetekniker

Jan Carlsson

Servicetekniker

Per Linnarsson

Servicetekniker

Anton Sonnbring

Servicetekniker

Ivica Kazic

Servicetekniker

Johan Carlsson

Service Park- och grönyta

Johan Falk

Service Småmaskiner

Patrik Johansson Larsson

Service Småmaskiner

Robert Brorsson

Servicetekniker

Sture Johansson