Floby

FLOBY

KONTAKT

0515-421 80
info@axima.se

ÖPPETTIDER

Mån-fre:
07.00-17.00

Lör: 09:00-12.00

JOURINFORMATION

Vi har jour vecka 20-39

Verkstad:
Måndag – Fredag 16.00-19.00
Lördag – Söndag 08.00-15.00

Reservdelar:
Måndag – Fredag 17.00-19.00
Lördag 08.00-09.00, 12-15.00
Söndag 08.00-15.00

Växel: 0515-421 80

Vår anläggning i Floby är auktoriserad återförsäljare för Case IH, dessutom erbjuder vi försäljning av JCB, Pöttinger, Suzuki, Husqvarna m.m. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, redskap och maskiner.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

AXIMA AB

KONTAKT:
Växel: 0515-421 80
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Industrigatan 3, 521 51 Floby

FAKTURAADRESS:
Industrigatan 3, 521 51 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

PERSONAL FLOBY

Bengt Larsson

Platschef / Säljare

Telefon: 0515-421 98
Mobil: 072-713 80 38
E-post: bengt.larsson@axima.se

Johan Eriksson

Säljare

Telefon: 0515-421 91
Mobil: 070-571 18 55
E-post: johan.eriksson@axima.se

K-G Sand

Säljare / Transportansvarig

Telefon: 0515-421 81
Mobil: 070-659 92 02
E-post: kg.sand@axima.se

Henrik Fischer

Säljare Transportbilar

Telefon: 0515-421 88
Mobil: 073-461 58 26
E-post: henrik.fischer@axima.se

Pontus Johansson

Säljare

Telefon: 0730-86 34 47
E-post: pontus.johansson@axima.se

Svante Göransson

Säljare Entreprenad

Telefon: 0515-514 80
Mobil: 0702-46 65 26
E-post: svante.goransson@axima.se

Morgan Norling

Säljare Park & Grönyta

Telefon: 0515-421 92
Mobil: 070-514 21 92
E-post: morgan.norling@axima.se

Tony Nylander

Säljare Transportbilar
Utesäljare, Skaraborg

Mobil: 0705-08 60 33
E-post: tony.nylander@axima.se

Lars-Åke Ljunggren

Säljare Husqvarna

Telefon: 0704-09 60 71
E-post: lars-ake.ljunggren@axima.se

Erika Gustavsson

Erika Gustavsson

Verkmästare

Telefon: 0515-421 83
E-post: erika.gustavsson@axima.se

Fredrik Lindberg

Fredrik Lindberg

Verkstad Kundmottagning

Telefon: 0515-421 93
E-post: fredrik.lindberg@axima.se

Oskar Martinsson

Reservdelsansvarig

Telefon: 0515-401 15
E-post: oskar.martinsson@axima.se

Cecilia Pettersson

Reservdelar

Telefon: 0704-02 77 46
E-post: cecilia.pettersson@axima.se

Thorvald Haglind

Thorvald Haglind

Reservdelar

Telefon: 0515-421 80
E-post: thorvald.haglind@axima.se

Jesper Svensson

Reservdelar

Telefon: 0515-421 94
E-post: jesper.svensson@axima.se

Ida Ahlberg

Reservdelar

Telefon: 0705-08 29 30
E-post: ida.ahlberg@axima.se

Ove Johansson

Reservdelar

Telefon: 0515-42 196
Mobil: 0727-19 65 10
E-post: ove.johansson@axima.se

Annie Löfman

Reservdelar

Telefon: 0722-01 29 39
E-post: annie.lofman@axima.se

Rustan Eskilsson

Reservdelar / Vaktmästare

Telefon: 0515-421 97
E-post: rustan.eskilsson@axima.se

Kenneth Lundgren

Reservdelar / Lageransvarig

Telefon: 0515-421 95
E-post: kenneth.lundgren@axima.se

Emil Solheim

Emil Solheim

Servicetekniker

Lennart Kroon

Servicetekniker
Albin Eriksson

Albin Eriksson

Servicetekniker
Jan Carlsson

Jan Carlsson

Servicetekniker
Per Linnarsson

Per Linnarsson

Servicetekniker

Jacob Callenvik

Servicetekniker
Ivica Kazic

Ivica Kazic

Servicetekniker

Rasmus Hyttinen

Servicetekniker

Johan Falk

Service Park- och Grönyta

Patrik Johansson Larsson

Service Park- och Grönyta

Jonas Johansson

Service Park- och grönyta

Johan Carlsson

Service Park- och grönyta

Sture Johansson