Floby

FLOBY

KONTAKT

0515-421 80
info@axima.se

ÖPPETTIDER

Mån-fre:
07.00-17.00

Lör: 09:00-12.00

JOURINFORMATION

Vi har jour från och med torsdag 21 maj 2020.

Verkstad:
Måndag – Fredag 16.00-19.00
Lördag – Söndag 08.00-15.00

Reservdelar:
Måndag – Fredag 17.00-19.00
Lördag 08.00-09.00, 12.00-15.00
Söndag 08.00-15.00

Växel: 0515-421 80

Vår anläggning i Floby är auktoriserad återförsäljare för Case IH, dessutom erbjuder vi försäljning av JCB, Pöttinger, Suzuki, Husqvarna m.m. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, redskap och maskiner.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

AXIMA AB

KONTAKT:
Växel: 0515-421 80
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Industrigatan 3, 521 51 Floby

FAKTURAADRESS:
Industrigatan 3, 521 51 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

PERSONAL FLOBY

Bengt Larsson

Platschef / Säljare

Telefon: 0515-421 98
Mobil: 072-713 80 38
E-post: bengt.larsson@axima.se

Johan Eriksson

Säljare

Telefon: 0515-421 91
Mobil: 070-571 18 55
E-post: johan.eriksson@axima.se

K-G Sand

Säljare / Transportansvarig

Telefon: 0515-421 81
Mobil: 070-659 92 02
E-post: kg.sand@axima.se

Henrik Fischer

Säljare Transportbilar

Telefon: 0515-421 88
Mobil: 073-461 58 26
E-post: henrik.fischer@axima.se

Markus Hellberg

Säljare

Telefon: 0515-421 99
Mobil: 0727-13 87 37
E-post: markus.hellberg@axima.se

Svante Göransson

Säljare Entreprenad

Telefon: 0515-514 80
Mobil: 0702-46 65 26
E-post: svante.goransson@axima.se

Morgan Norling

Säljare Park & Grönyta

Telefon: 0515-421 92
Mobil: 070-514 21 92
E-post: morgan.norling@axima.se

Pontus Johansson

Säljare

Telefon: 0730-86 34 47
E-post: pontus.johansson@axima.se

Tony Nylander

Säljare Transportbilar
Utesäljare, Skaraborg

Mobil: 0705-08 60 33
E-post: tony.nylander@axima.se

Erika Gustavsson

Verkmästare

Telefon: 0515-421 83
E-post: erika.gustavsson@axima.se

Fredrik Lindberg

Verkstad Kundmottagning

Telefon: 0515-421 93
E-post: fredrik.lindberg@axima.se

Andreas Nordberg

Andreas Nordberg

Eftermarknad / Serviceansvarig

Telefon: 0515-421 84
E-post: andreas.nordberg@axima.se

Oskar Martinsson

Reservdelsansvarig

Telefon: 0515-401 15
E-post: oskar.martinsson@axima.se

Thorvald Haglind

Reservdelar

Telefon: 0515-421 80
E-post: thorvald.haglind@axima.se

Jenny Hedström

Reservdelar

Telefon: 0515-421 89
E-post: jenny.hedstrom@axima.se

Peter Thomasson

Reservdelar

Telefon: 0722-01 29 39
E-post: peter.thomasson@axima.se

Jesper Svensson

Reservdelar

Telefon: 0515-421 94
E-post: jesper.svensson@axima.se

Rustan Eskilsson

Reservdelar / Vaktmästare

Telefon: 0515-421 97
E-post: rustan.eskilsson@axima.se

Kenneth Lundgren

Reservdelar / Lageransvarig

Telefon: 0515-421 95
E-post: kenneth.lundgren@axima.se

Per Linnarsson

Servicetekniker

Anton Sonnbring

Servicetekniker

Ivica Kazic

Servicetekniker

Robert Brorsson

Servicetekniker

Lennart Kroon

Servicetekniker

Emil Solheim

Servicetekniker

Jan Carlsson

Servicetekniker

Johan Carlsson

Service Park- och grönyta

Johan Falk

Service Park- och Grönyta

Patrik Johansson Larsson

Service Park- och Grönyta

Jonas Johansson

Service Park- och grönyta

Sture Johansson