Floby

FLOBY

KONTAKT

0515-421 80
info@axima.se

ÖPPETTIDER

Mån-fre:
7.00-17.00

Lör:
9.00-12.00

JOURINFORMATION

Verkstad
Vi har jour vecka 20-36
Måndag – Fredag 16.00-19.00
Lördag – Söndag 8.00-15.00

Reservdelar
Vi har jour vecka 20-37
Måndag – Fredag 17.00-19.00
Lördag 8.00-09.00, 12-15.00
Söndag 8.00-15.00

Butiken:
Måndag – Lördag 8.00-15.00

Växel: 0515-421 80

Vår anläggning i Floby är auktoriserad återförsäljare för Case IH, dessutom erbjuder vi försäljning av JCB, Pöttinger, Suzuki, Husqvarna m.m. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, redskap och maskiner.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

AXIMA AB

KONTAKT:
Växel: 0515-421 80
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Industrigatan 3, 521 51 Floby

FAKTURAADRESS:
Industrigatan 3, 521 51 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

PERSONAL FLOBY

Bengt Larsson

Platschef / Säljare

Telefon: 0515-421 98
Mobil: 072-713 80 38
E-post: bengt.larsson@axima.se

Pontus Johansson

Säljare

Telefon: 0730-86 34 47
E-post: pontus.johansson@axima.se

Johan Eriksson

Säljare

Telefon: 0515-421 91
Mobil: 070-571 18 55
E-post: johan.eriksson@axima.se

K-G Sand

Säljare / Transportansvarig

Telefon: 0515-421 81
Mobil: 070-659 92 02
E-post: kg.sand@axima.se

Svante Göransson

Säljare Entreprenad

Telefon: 0515-514 80
Mobil: 0702-46 65 26
E-post: svante.goransson@axima.se

Henrik Fischer

Säljare Transportbilar

Telefon: 0515-421 88
Mobil: 073-461 58 26
E-post: henrik.fischer@axima.se

Tony Nylander

Tony Nylander

Säljare Transportbilar
Utesäljare, Skaraborg

Mobil: 0705-08 60 33
E-post: tony.nylander@axima.se

Lars-ake Ljungren

Lars-Åke Ljunggren

Säljare Husqvarna

Telefon: 0704-09 60 71
E-post: lars-ake.ljunggren@axima.se

Karl-Petter Wållberg

Säljare Park & Grönyta

Telefon: 036-34 14 43
Mobil: 0704-05 79 24
E-post: karl-petter.wallberg@axima.se

Otto Fredricson

Otto Fredricson

Demonstrationsförare

Telefon: 0730-49 15 63
E-post: otto.fredricson@axima.se

Grå illustrerad man på ljusgrå bakgrund

Magnus Tell

Vikarierande verkmästare

Telefon: 076-117 88 23
E-post: magnus.tell@axima.se

Erika Gustavsson

Erika Gustavsson

Verkmästare (föräldraledig)

Telefon: 0515-421 83
E-post: erika.gustavsson@axima.se

Fredrik Lindberg

Fredrik Lindberg

Verkstad Kundmottagning

Telefon: 0515-421 93
E-post: fredrik.lindberg@axima.se

Grå illustrerad man på ljusgrå bakgrund

Johanna Sjöqvist

Verkstadsadministratör

Telefon: 0515-421 93
Mobil: 076-139 72 38
E-post: johanna.sjoqvist@axima.se

Kenneth Lundgren

Reservdelsansvarig

Telefon: 0515-421 95
E-post: kenneth.lundgren@axima.se

Ove Johansson

Ove Johansson

Reservdelar

Telefon: 0515-42 196
Mobil: 0727-19 65 10
E-post: ove.johansson@axima.se

Jesper Svensson

Reservdelar

Telefon: 0515-421 94
E-post: jesper.svensson@axima.se

Grå illustrerad man på ljusgrå bakgrund

Annie Löfman

Reservdelar

Telefon: 0722-01 29 39
E-post: annie.lofman@axima.se

Mikael Karlstedt

Mikael Karlstedt

Reservdelar

Telefon: 0730-35 23 05
E-post: mikael.karlstedt@axima.se

Cecilia Pettersson

Reservdelar

Telefon: 0704-02 77 46
E-post: cecilia.pettersson@axima.se

Thorvald Haglind

Thorvald Haglind

Reservdelar

Telefon: 0515-421 80
E-post: thorvald.haglind@axima.se

Ida Ahlberg

Reservdelar

Telefon: 0705-08 29 30
E-post: ida.ahlberg@axima.se

Rustan Eskilsson

Reservdelar / Vaktmästare

Telefon: 0515-421 97
E-post: rustan.eskilsson@axima.se

Jan Carlsson

Jan Carlsson

Servicetekniker
Svante Marcus

Svante Marcus

Servicetekniker
Per Linnarsson

Per Linnarsson

Servicetekniker
Ivica Kazic

Ivica Kazic

Servicetekniker
Emil Almqvist

Emil Almqvist

Servicetekniker

Johan Falk

Service Park- och Grönyta
Grå illustrerad man på ljusgrå bakgrund

Mattias Krantz

Service Park- och grönyta

Patrik Johansson Larsson

Service Park- och Grönyta
Grå illustrerad man på ljusgrå bakgrund

Joel Hagström

Servicetekniker Automower

Sture Johansson