Lidköping

LIDKÖPING

KONTAKT

0510-221 70
info@axima.se

ÖPPETTIDER

Mån-fre:
07.00-16.30

Lunch: 12.00-12.45

JOURINFORMATION

Vi har jour vecka 30-36

Växel: 0510-221 70

Vår anläggning i Lidköping är auktoriserad återförsäljare för Case IH, dessutom erbjuder vi försäljning av JCB, Pöttinger, Polaris, Jonsered m.m. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, redskap och maskiner.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

AXIMA AB

KONTAKT:
Växel: 0510-221 70
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Sockerbruksgatan 26, 531 40 Lidköping

FAKTURAADRESS:
Industrigatan 3, 521 51 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

PERSONAL LIDKÖPING

Anders Holstmark

Platschef & Säljare

Telefon: 0510-31 02 02
Mobil: 072-524 57 90
E-post: anders.holstmark@axima.se

Johan Fredricson

Säljare, Märkesansvarig Case IH

Telefon: 0510-221 70
Mobil: 0708-10 74 98
E-post: johan.fredricson@axima.se

Hanna Broo

Hanna Broo

Säljare

Mobil: 0704-09 76 63
E-post: hanna.broo@axima.se

Tony Nylander

Säljare Transportbilar
Utesäljare, Skaraborg

Mobil: 0705-08 60 33
E-post: tony.nylander@axima.se

Sonny Wiktorsson

Verkmästare

Telefon: 0510-310 208
E-post: sonny.wiktorsson@axima.se

Mats Paulsson

Reservdelsansvarig

Telefon: 0510-31 02 06
E-post: mats.paulsson@axima.se

Rickard Jerne

Rickard Jerne

Reservdelar

Telefon: 0761-06 34 89
E-post: rickard.jerne@axima.se

Lukas Falk

Servicetekniker

Joakim Sahlberg

Servicetekniker

Adis Dzakulic

Service Park- & Grönyta

Tony Sjöström

Tony Sjöström

Servicetekniker

Tony Enström

Tony Enström

Servicetekniker