Kungälv

KUNGÄLV

KONTAKT

0303-150 80
info@axima.se

ÖPPETTIDER

Mån-fre:
07.00-17.00

JOURINFORMATION

Under högsäsong har vi jour, aktuella tider och tillägg meddelas innan joursäsong.

Vår anläggning i Kungälv är auktoriserad återförsäljare för Case IH, dessutom erbjuder vi försäljning av entreprenadmaskiner från JCB, Atlas, Schaeff (Terex). Vi säljer ATV från Polaris. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, redskap och maskiner.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

AXIMA I GÖTEBORG AB

KONTAKT:
Växel: 0303-150 80
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Maskingatan 8, 442 40 Kungälv

FAKTURAADRESS:
Industrigatan 3, 521 51 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

PERSONAL KUNGÄLV

Jennie Waldemar

Platschef / Säljare
VD Axima i Göteborg AB

Mobil: 0725-688 201
E-post: jennie.waldemar@axima.se

David Erlandsson

David Erlandsson

Entreprenad- & Industrisäljare

Mobil: 0738-02 41 88
E-post: david.erlandsson@axima.se

Robert Danielsson Lidman

Säljare

Mobil: 0725-68 82 10
E-post: robert.danielsson.lidman@axima.se

Ulf Hedlund

Säljare

Mobil: 070-330 20 10
E-post: ulf.hedlund@axima.se

Sebastian Andersson

Produktspecialist eftermarknad

Telefon: 0303-150 83
E-post: sebastian.andersson@axima.se

Anders Kristenson

Verkmästare

Telefon: 0303-150 89
Mobil: 0725-68 82 04
E-post: anders.kristenson@axima.se

Andreas Midtöy

Reservdelsansvarig

Telefon: 0303-150 81
E-post: andreas.midtoy@axima.se

Ove Olsson

Reservdelar

Telefon: 0725-68 82 09
E-post: ove.olsson@axima.se

Eric Andersson

Servicetekniker

Tim Töru

Servicetekniker

Conny Hermansson

Servicetekniker

William Hoffman

Servicetekniker

Stefan Ottosson

Servicetekniker