KUNGÄLV

KONTAKT

0303-150 80
info@axima.se

ÖPPETTIDER

Mån-fre: 07.00-17.00

JOURINFORMATION

Under högsäsong har vi jour, aktuella tider och tillägg meddelas innan joursäsong.

Växel: 0303-150 80

Vår anläggning i Kungälv är auktoriserad återförsäljare för Case IH, dessutom erbjuder vi försäljning av entreprenadmaskiner från JCB, Atlas, Schaeff (Terex). Vi säljer ATV från Polaris. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, redskap och maskiner.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

AXIMA I GÖTEBORG AB

KONTAKT:
Växel: 0303-150 80
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Maskingatan 8, 442 40 Kungälv

FAKTURAADRESS:
Box 16, 521 08 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

PERSONAL KUNGÄLV

Ulf Hedlund

Platschef / Säljare
VD Axima i Göteborg

Mobil: 070-330 20 10
E-post: ulf.hedlund@axima.se

Oliver Nielsen

Säljare

Telefon: 0303-151 07
Mobil: 0725-68 82 13
E-post: oliver.nielsen@axima.se

Tony Fransson

Säljare

Telefon: 0303-150 84
Mobil: 072-568 82 10
E-post: tony.fransson@axima.se

Sebastian Andersson

Verkmästare

Telefon: 0303-150 83
E-post: sebastian.andersson@axima.se

Anders Kristenson

Verkstad kundmottagare

Telefon: 0303-189 15
Mobil: 0725-68 82 04
E-post: anders.kristenson@axima.se

Andreas Midtöy

Reservdelsansvarig

Telefon: 0303-150 81
E-post: andreas.midtoy@axima.se

Johan Nilsson

Reservdelar

Telefon: 0303-150 82
E-post: johan.n@axima.se

Eric Andersson

Servicetekniker

Tim Töru

Servicetekniker

Conny Hermansson

Servicetekniker

William Hoffman

Servicetekniker