Grästorp

GRÄSTORP

KONTAKT

0514-107 49
info@axima.se

ÖPPETTIDER

Mån-fre:
07.00-17.00

JOURINFORMATION

Under högsäsong har vi jour, aktuella tider och tillägg meddelas innan joursäsong.

Växel: 0514-107 49

Vår anläggning i Grästorp är auktoriserad återförsäljare för New Holland, Dessutom erbjuder vi försäljning av JCB, Pöttinger, Polaris, Husqvarna m.m. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, hjullastare, redskap och maskiner. I Grästorp erbjuder vi även däckservice på vår däckverkstad Axima däckmästarna.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

AXIMA AB

KONTAKT:
Växel: 0514-107 49
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Odinsgatan 15, 467 40 Grästorp

POSTADRESS:
Box 35, 467 40 Grästorp

FAKTURAADRESS:
Industrigatan 3, 521 51 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

DÄCKSERVICE

PERSONAL GRÄSTORP

Erik Fahlström

Platschef / Säljare

Telefon: 0514-23 09 05
Mobil: 070-346 46 45
E-post: erik.fahlstrom@axima.se

Mats Johansson

Säljare

Telefon: 0514-100 13
Mobil: 0708-10 67 99
E-post: mats.johansson@axima.se

Benny Johansson

Säljare

Telefon: 0514-100 19
Mobil: 0702-28 15 16
E-post: benny.johansson@axima.se

David Erlandsson

Entreprenad- & Industrisäljare

Mobil: 0738-02 41 88
E-post: david.erlandsson@axima.se

Felix Hagberg

Säljare Husqvarna

Telefon: 0514-102 30
E-post: felix.hagberg@axima.se

Jimmy Rosvall

Verkmästare

Telefon: 0724-518280
E-post: jimmy.rosvall@axima.se

Stefan Johansson

Verkstad administration

Telefon: 0514-10749
E-post: stefan.johansson@axima.se

Johan Andersson

Eftermarknad- och Reservdelsansvarig

Telefon: 0514-23 09 08
E-post: johan.andersson@axima.se

Philip Hultqvist

Lager / Logistik

Telefon: 0514-107 49
E-post: philip.hultqvist@axima.se

Andreas Theng

Reservdelar

Telefon: 0514-107 49
E-post: andreas.theng@axima.se

Colin Bolgakov

Reservdelar

Telefon: 0514-107 49
E-post: colin.bolgakov@axima.se

Kenth Anderssén

Däckmontör

Telefon: 0514-518 06
E-post: dackmastarna@axima.se

Rickard Smedenius

Däckmontör

Telefon: 0514-518 00
E-post: dackmastarna@axima.se

Aron Petersson

Service Park- och grönyta

Telefon: 0514-230 907
E-post: aron.pettersson@axima.se

Kazem Afshar

Service Park- och grönyta

Andrius Zebrauskas

Servicetekniker Traktor

Christian Karlsson

Servicetekniker Skördetröska

Ingemar Larsson

Servicetekniker Skördetröska

Daniel Gustavsson

Servicetekniker Skördetröska

Emil Sohlberg

Servicetekniker Skördetröska

Andreas Eriksson

Servicetekniker Entreprenad

Konrad Stadler

Servicetekniker vallmaskiner

Jesper Särndal

Servicetekniker Traktor

Christian Johansson

GPS / Precisionsodling

Telefon: 0705-10 74 95
E-post: christian.johansson@axima.se

Markus Bodhall

GPS / Precisionsodling

Mobil: 0761-44 03 73
E-post: markus.bodhall@axima.se

Viktor Björsson

GPS / Precisionsodling

Mobil: 073-2365109
E-post: viktor.bjorsson@axima.se

Anna Lindell

Administration

Telefon: 0510-310 216
E-post: anna.lindell@axima.se

Bengt Dahl

Transport

Åke Lindell

Extraresurs