Grästorp

GRÄSTORP

KONTAKT

0514-107 49
info@axima.se

ÖPPETTIDER

Mån-fre:
07.00-17.00

Under semestertid vecka 25-32
har vi lunchstängt
Måndag – Fredag 12.00-13.00

JOURINFORMATION

Vi har jour vecka 30-38

Måndag – Fredag 16.00-19.00
Lördag – Söndag 08.00-17.00

Växel: 0514-107 49

Vår anläggning i Grästorp är auktoriserad återförsäljare för New Holland, Dessutom erbjuder vi försäljning av JCB, Pöttinger, Polaris, Husqvarna m.m. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, hjullastare, redskap och maskiner. I Grästorp erbjuder vi även däckservice på vår däckverkstad Axima däckmästarna.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

AXIMA AB

KONTAKT:
Växel: 0514-107 49
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Odinsgatan 15, 467 40 Grästorp

POSTADRESS:
Box 35, 467 40 Grästorp

FAKTURAADRESS:
Industrigatan 3, 521 51 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

DÄCKSERVICE

PERSONAL GRÄSTORP

Erik Fahlström

Platschef / Säljare

Telefon: 0514-23 09 05
Mobil: 0703-46 46 45
E-post: erik.fahlstrom@axima.se

Mats Johansson

Säljare

Telefon: 0514-100 13
Mobil: 0708-10 67 99
E-post: mats.johansson@axima.se

David Erlandsson

David Erlandsson

Entreprenad- & Industrisäljare

Mobil: 0738-02 41 88
E-post: david.erlandsson@axima.se

Tony Nylander

Säljare Transportbilar
Utesäljare, Skaraborg

Mobil: 0705-08 60 33
E-post: tony.nylander@axima.se

Markus Bodhall

Säljare

Mobil: 0761-44 03 73
E-post: markus.bodhall@axima.se

Felix Hagberg

Säljare Husqvarna

Telefon: 0514-102 30
E-post: felix.hagberg@axima.se

Johan Henriksson

Verkmästare

Telefon: 0514-107 49
E-post: johan.henriksson@axima.se

Stefan Johansson

Verkstad kundmottagare

Telefon: 0514-10749
E-post: stefan.johansson@axima.se

Johan Andersson

Reservdelsansvarig

Telefon: 0514-230 908
E-post: johan.andersson@axima.se

Philip Hultqvist

Lager / Logistik

Telefon: 0514-107 49
E-post: philip.hultqvist@axima.se

Andreas Theng

Reservdelar

Telefon: 0514-107 49
E-post: andreas.theng@axima.se

Roger Levenby

Reservdelar

Telefon: 0704-09 84 09
E-post: roger.levenby@axima.se

Kenth Anderssén

Däckmontör

Telefon: 0514-518 06
E-post: dackmastarna@axima.se

Rickard Smedenius

Däckmontör

Telefon: 0514-518 00
E-post: dackmastarna@axima.se

Aron Petersson

Service Park- och grönyta

Telefon: 0514-230 907
E-post: aron.petersson@axima.se

Kazem Afshar

Service Park- och grönyta

Stig Munne

Servicetekniker Skördetröska

Andrius Zebrauskas

Servicetekniker Traktor

Christian Karlsson

Servicetekniker Skördetröska

Daniel Gustavsson

Servicetekniker Skördetröska

Ingemar Larsson

Servicetekniker Skördetröska

Emil Sohlberg

Servicetekniker Skördetröska
Hampus Sandgren

Hampus Sandgren

Servicetekniker Traktor

Björn Olenius

Servicetekniker Traktor

Jesper Särndal

Servicetekniker Traktor

Christian Johansson

GPS / Precisionsodling

Telefon: 0705-10 74 95
E-post: christian.johansson@axima.se

Viktor Liedberg

GPS / Precisionsodling

Mobil: 073-2365109
E-post: viktor.bjorsson@axima.se

William Nyqvist

William Nyqvist

GPS / Precisionsodling

Mobil: 070-410 36 16
E-post: william.nyqvist@axima.se 

Anna Lindell

Administration

Telefon: 0510-310 216
E-post: anna.lindell@axima.se

Bengt Dahl

Transport

Åke Lindell

Extraresurs