SERVICEERBJUDANDE ENTREPRENAD

MAXIMAL PRESTANDA OCH EFFEKTIVITET FÖR DIN MASKIN MED VÅRT SERVICEERBJUDANDE.

Se till att din maskin är redo att prestera! Boka service nu för bästa pris. Vi har förmånliga servicepriser för din lastmaskin och grävmaskin.

Våra tekniker ser med högteknologisk verkstadsutrustning och mångårig erfarenhet till att du och din maskin är väl förberedda för fortsatt arbete.

Vi har kampanjpriser på service som är bokad och utförd före 31 mars 2020.
Kontakta din verkmästare för pris på din maskin.

RABATT I SAMBAND MED SERVICE

Vid reparation av maskin i samband med service får du rabatt på olja, filter, delar och arbete. Prata med våra verkmästare för fullständiga villkor och rabatter.

PLUSSERVICE

Säkerställ att du uppfyller ditt försäkringsbolags villkor och boka Släckutrustningskontroll och Brandskyddskontroll!

SERVA DIN MASKIN OCH STÖTTA BARNCANCERFONDEN

Även i år skänker vi ett bidrag för varje service till Barncancerfonden

Service tung entreprenad

På vår anläggning i Kungälv servar vi stora och små entreprenadmaskiner och grävmaskiner från Atlas och Schaeff (Terex). Kontakta oss för mer information och tidsbokning.

– RESERDELSKATALOGER –

SÖK RESERDELAR DIREKT
HOS VÅRA LEVERANTÖRER

LÄS MER
VERKSTAD – KONTAKT

Björnhult

Conny Johnsson

Verkmästare / Reservdelsansvarig

Telefon: 0491-700 14
E-post: conny.johnsson@axima.se

Erikstad

Anders Sundin

Verkmästare

Telefon: 0530-404 44
E-post: anders.sundin@axima.se

Anders Berg

Verkstad Kundmottagning

Telefon: 0530-404 48
E-post: anders.berg@axima.se

Floby

Andreas Nordberg

Verkmästare

Telefon: 0515-421 83
E-post: andreas.nordberg@axima.se

Färjestaden & Kalmar - SERVICEPARTNER

Fredrik Andersson

Verkmästare
J.A. Maskinteknik

Mobil: 0734-35 63 70
E-post: fredrik.andersson@jamaskinteknik.se

Gamleby

Fredrik Igelström

Verkmästare

Telefon: 0493-226 62
E-post: fredrik.igelstrom@axima.se

Grästorp

Christopher Åberg

Verkmästare

Telefon: 0514-510 14
E-post: christopher.aberg@axima.se

Jimmy Rosvall

Verkstad Kundmottagare

Telefon: 0514-107 49
E-post: jimmy.rosvall@axima.se

Jönköping

Fredrik Axeborg

Verkmästare

Telefon: 036-30 82 72
E-post: fredrik.johansson@axima.se

Kisa - SERVICEPARTNER

Peter Frodhe

Verkmästare & VD
Kinda Traktorservice AB

Telefon: 0494-717 55
Mobil: 0703-78 46 00

Kungälv

Sebastian Andersson

Verkmästare

Telefon: 0303-150 83
E-post: sebastian.andersson@axima.se

Anders Kristenson

Verkstad kundmottagare

Telefon: 0303-150 89
Mobil: 0725-68 82 04
E-post: anders.kristenson@axima.se

Lidköping

Sonny Wiktorsson

Verkmästare

Telefon: 0510-310 208
E-post: sonny.wiktorsson@axima.se

Linköping

Jörgen Tillmar

Verkmästare

Telefon: 013-34 10 499
E-post: jorgen.tillmar@axima.se

Motala

Tobias Crafoord

Verkmästare

Telefon: 0141-711 89
E-post: tobias.crafoord@axima.se

Munkedal

Nils Johansson

Verkmästare

Telefon: 0524-188 88
E-post: nils.johansson@axima.se

Norrköping

Peter Bogren

Verkmästare

Telefon: 011-100 432
E-post: peter.bogren@axima.se

Skövde

Niklas Sandin

Verkmästare

Telefon: 0500-48 20 70
E-post: niklas.sandin@axima.se

Säffle - SERVICEPARTNER

Verkstad Säffle

Gerone Fransson Maskin AB

Telefon: 0761-26 02 66

Tranås -SERVICEPARTNER

Christoffer Hultman

Verkmästare
RC Maskiner

Telefon: 0140-741 392
E-post: service@rc-maskiner.se

Veddige

Tommy Andersson

Verkmästare

Telefon: 0340-190 63
E-post: tommy.andersson@axima.se

Vetlanda

Freddie Lantz

Verkmästare
Maskinservice i Vetlanda AB

Telefon: 0383-150 50
Mobil: 0702-77 85 00
E-post: freddie@msvetlanda.se

Värnamo - SERVICEPARTNER

Johan Andersson

Verkmästare
Anders Anderssons Maskin AB

Telefon: 0370-207 63
Mobiltelefon: 0705-90 86 49