Skövde

SKÖVDE

KONTAKT

0500-48 20 70
info@axima.se

ÖPPETTIDER

Mån-Fre:
07.00-16.30

Lunch: 12.00-12.45

JOURINFORMATION

Under högsäsong har vi jour, aktuella tider och tillägg meddelas innan joursäsong.

Växel: 0500-48 20 70

Vår anläggning i Skövde är auktoriserad återförsäljare för New Holland, dessutom erbjuder vi försäljning av JCB, Pöttinger, m.m. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, redskap och maskiner.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

AXIMA AB

KONTAKT:
Växel: 0500-48 20 70
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Kåsatorpsvägen 2, 541 34 Skövde

FAKTURAADRESS:
Industrigatan 3, 521 51 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

PERSONAL SKÖVDE

Patrik Kvarndal

Platschef & Säljare, Märkesansvarig New Holland

Telefon: 0500-48 20 70
Mobil: 070-548 28 36
E-post: patrik.kvarndal@axima.se

Staffan Niklasson

Säljare

Mobil: 0761-28 29 69
E-post: staffan.niklasson@axima.se

Niklas Sandin

Verkmästare

Telefon: 0500-48 20 70
E-post: niklas.sandin@axima.se

Erik Dickens

Reservdelsansvarig

Telefon: 0500-48 20 70
E-post: erik.dickens@axima.se

Cecilia Pettersson

Reservdelar

Telefon: 0500-48 20 70
E-post: cecilia.pettersson@axima.se

Angelica Carlsson

Reservdelar

Telefon: 0500-48 20 70
E-post: angelica.carlsson@axima.se

Thorbjörn Andersson

Servicetekniker

Magnus Karlsson

Servicetekniker

Ola Strandberg

Servicetekniker

Rickard Andersson

Servicetekniker

Linus Holmgren

Servicetekniker

Patrik Fagerberg

Servicetekniker