Skövde

SKÖVDE

KONTAKT

0500-48 20 70
info@axima.se

ÖPPETTIDER

Mån-Fre:
07.00-16.30

Lunch: 12.00-12.45

JOURINFORMATION

Vi har jour vecka 21-39

Växel: 0500-48 20 70

Vår anläggning i Skövde är auktoriserad återförsäljare för New Holland, dessutom erbjuder vi försäljning av JCB, Pöttinger, m.m. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, redskap och maskiner.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

AXIMA AB

KONTAKT:
Växel: 0500-48 20 70
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Kåsatorpsvägen 2, 541 34 Skövde

FAKTURAADRESS:
Industrigatan 3, 521 51 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

PERSONAL SKÖVDE

Patrik Kvarndal

Platschef & Säljare, Märkesansvarig New Holland

Telefon: 0500-48 20 70
Mobil: 070-548 28 36
E-post: patrik.kvarndal@axima.se

Christofer Carlander

Christofer Carlander

Säljare

Mobil: 070-370 08 08
E-post: christofer.carlander@axima.se

Tony Nylander

Tony Nylander

Säljare Transportbilar
Utesäljare, Skaraborg

Mobil: 0705-08 60 33
E-post: tony.nylander@axima.se

Niklas Sandin

Verkmästare

Telefon: 0500-48 20 70
E-post: niklas.sandin@axima.se

Erik Dickens

Reservdelsansvarig

Telefon: 0500-48 20 70
E-post: erik.dickens@axima.se

Angelica Carlsson

Angelica Carlsson

Reservdelar

Telefon: 0500-48 20 70
E-post: angelica.carlsson@axima.se

Lennart Gustafsson

Lennart Gustafsson

Reservdelar

Telefon: 0500-42 43 33
E-post: lennart.gustafsson@axima.se

Thorbjörn Andersson

Servicetekniker

Magnus Karlsson

Servicetekniker
Rickard Andersson

Rickard Andersson

Servicetekniker
Linus Holmgren

Linus Holmgren

Servicetekniker

Patrik Fagerberg

Servicetekniker
Sarkis Tarakjian

Sarkis Tarakjian

Servicetekniker
Oskar Bergqvist

Oskar Bergqvist

Servicetekniker