ADMINISTRATION

AXIMABOLAGEN

AXIMA AB
Org. nr. 556665-9487

AXIMA I GÖTEBORG AB
Org. nr. 559035-4113

HALLANDS MASKIN AB
Org. nr. 559035-4121

AXRENT AB
Org. nr. 559124-2457

KONTAKTUPPGIFTER

KONTAKT:
VÄXEL: 0514-107 49
info@axima.se

POSTADRESS:
Box 35, 467 21 Grästorp

BESÖKSADRESS:
Odinsgatan 15, 467 40 Grästorp
Delar av administrationen är placerad på vår anläggning i Floby.

FAKTURAADRESS:
Box 16, 521 08 Floby

FAKTURERINGSINFORMATION

FAKTURERINGSINFORMATION:
Aximakoncernen vill minska antalet pappersfakturor och tar gärna emot och skickar fakturor via e-post eller svefaktura. Vi använder oss av InExchange som fakturaväxlare. Kontakta gärna oss på administrationen för att få rätt GLN-kod och e-postadress för fakturor till våra bolag.

Vi använder referenskontroller på våra fakturor och vill därför att alla fakturor är märkta med prefix+inköpsnummer alternativt signatur.  Dessa uppgifter skall du få av beställaren, vid frågor kontakta oss gärna.

PERSONAL ADMINISTRATION

Carl Lindell

VD

Telefon: 0514-230 903
Mobil: 0708-10 74 95
E-post: carl.lindell@axima.se

Johannes Brodén

Vice VD

Telefon: 0510-310 213
Mobil: 0703-10 21 78
E-post: johannes.broden@axima.se

Joakim Roos

Ekonomiansvarig

Telefon: 0510-310 214
E-post: joakim.roos@axima.se

Mathias Carlshamre

Produktansvarig JCB

Telefon: 0514-510 19
Mobil: 0761-41 41 02
E-post: mathias.carlshamre@axima.se

Helen Nord

Ekonomi / Administration

Telefon: 0510-310 212
E-post: helen.nord@axima.se

Matilda Broberg

Ekonomi / Administration

Telefon: 0510-310 211
E-post: matilda.broberg@axima.se

Anna Elmersson

Ekonomi / Administration

Telefon: 0510-310 215
E-post: anna.elmersson@axima.se

Jeanette Nilsson

Ekonomi / Administration

Telefon: 0510-310 217
E-post: jeanette.nilsson@axima.se

Maria Palmenäs

Ekonomi / Administration

Telefon: 0510-310 219
E-post: maria.palmenas@axima.se

Amelie Karlsson

Ekonomi / Administration

Telefon: 0510-310 218
E-post: amelie.karlsson@axima.se

Anna Lindell

Administration

Telefon: 0510-310 216
E-post: anna.lindell@axima.se

Lina Tengström

Marknadskoordinator

Telefon: 0514-230 902
E-post: lina.tengstrom@axima.se

Andreas Broberg

Eftermarknad / Serviceansvarig

Telefon: 0530-404 45
E-post: andreas.broberg@axima.se

Joel Dahl

IT

Telefon: 0722-12 44 16
E-post: joel.dahl@axima.se

Andreas Ahlberg

Eftermarknad / Inköpsansvarig

Telefon: 0515-421 87
E-post: andreas.ahlberg@axima.se

Alexander Skall

Verkstad / Administration

Telefon: 0514-85 18 00
E-post: alexander.skall@axima.se