Administration

ADMINISTRATION

AXIMABOLAGEN

AXIMA AB
Org. nr. 556665-9487

AXIMA DTS AB
Org. nr.

AXIMA I GÖTEBORG AB
Org. nr. 559035-4113

AXIMAHÄGGBERGS AB
Org. nr. 556652-8393

AXIMA KALMAR ÖLAND AB
Org. nr. 55559105-3409

KONTAKTUPPGIFTER

KONTAKT:
VÄXEL: 0514-107 49
info@axima.se

POSTADRESS:
Box 35, 467 21 Grästorp

BESÖKSADRESS:
Odinsgatan 15, 467 40 Grästorp
Delar av administrationen är placerad på vår anläggning i Floby, Norrköping och Kumla.

FAKTURERINGSINFORMATION

FAKTURERINGSINFORMATION:
Aximakoncernen vill minska antalet pappersfakturor och tar gärna emot och skickar fakturor via e-post eller svefaktura. Vi använder oss av InExchange som fakturaväxlare. Kontakta gärna oss på administrationen för att få rätt GLN-kod och e-postadress för fakturor till våra bolag.

Vi använder referenskontroller på våra fakturor och vill därför att alla fakturor är märkta med prefix+inköpsnummer alternativt signatur.  Dessa uppgifter skall du få av beställaren, vid frågor kontakta oss gärna.

PERSONAL ADMINISTRATION

Carl Lindell

VD

Telefon: 0514-230 903
Mobil: 0708-10 74 95
E-post: carl.lindell@axima.se

Johannes Brodén

Vice VD

Telefon: 0510-310 213
Mobil: 0703-10 21 78
E-post: johannes.broden@axima.se

Anna-Karin Snibb

CFO

Telefon: 0709-49 48 57
E-post: anna-karin.snibb@axima.se

Mathias Carlshamre

Produktansvarig JCB

Telefon: 0514-510 19
Mobil: 0761-41 41 02
E-post: mathias.carlshamre@axima.se

Thomas Lövström

Säljare

Mobil: 0706-54 08 16
E-post: thomas.lovstrom@axima.se

Robert Lejon

ERP / Administration

Mobil: 0705-08 00 25
E-post: robert.lejon@axima.se

Sara Stensson

Ekonomi / Administration

Telefon: 0704-03 35 38
E-post: sara.stensson@axima.se

Åsa Pahlén

Ekonomi / Administration

Telefon: 0704-10 23 37
E-post: asa.pahlen@axima.se

Jeanette Nilsson

Ekonomi / Administration

Telefon: 0510-310 217
E-post: jeanette.nilsson@axima.se

Maria Palmenäs

Ekonomi / Administration

Telefon: 0510-310 219
E-post: maria.palmenas@axima.se

Amelie Karlsson

Ekonomi / Administration

Telefon: 0510-310 218
E-post: amelie.karlsson@axima.se

Matilda Broberg

Ekonomi / Administration

Telefon: 0510-310 211
E-post: matilda.broberg@axima.se

Birgitta Berglund

Ekonomi / Administration

Telefon: 0510-310 228
E-post: birgitta.berglund@axima.se

Anna Elmersson

Ekonomi / Administration

Telefon: 0510-310 215
E-post: anna.elmersson@axima.se

Sussanne Nilsson

Sussanne Nilsson

Ekonomi / Administration

Telefon: 011-100 430
E-post: sussanne.nilsson@axima.se

Oskar Martinsson

Butiksansvarig

Telefon: 0515-401 15
E-post: oskar.martinsson@axima.se

Joel Dahl

IT-ansvarig

Telefon: 0722-12 44 16
E-post: joel.dahl@axima.se

Anna Lindell

Administration

Telefon: 0510-310 216
E-post: anna.lindell@axima.se

Patric Grammann

IT-tekniker

Telefon: 0702-18 81 12
E-post: patric.grammann@axima.se

Ronny Wahlberg

Eftermarknad / Serviceansvarig

Telefon: 0515-421 84
E-post: ronny.wahlberg@axima.se

Lina Tengström

Marknadskoordinator

Telefon: 0514-230 902
E-post: lina.tengstrom@axima.se

Jenny Nyström

Jenny Nyström

Marknadskommunikatör

Telefon: 0730-42 26 14
E-post: jenny.nystrom@axima.se

Andreas Ahlberg

Eftermarknad / Inköpsansvarig

Telefon: 0515-421 87
E-post: andreas.ahlberg@axima.se

Jenny Hedström

Jenny Hedström

Garantihantering verkstad

Telefon: 0515-421 89
E-post: jenny.hedstrom@axima.se

Tobias Crafoord

Garantihantering verkstad

Telefon: :
E-post: tobias.crafoord@axima.se

Fredrik Andersson

Fredrik Andersson

Support & Development

Telefon: 0510-310 222
Mobil: 0708-38 41 63
E-post: fredrik.andersson@axima.se

Viktor Liedberg

Support & Development

Telefon: 0510-310 222
E-post: viktor.liedberg@axima.se

Jonas Englund

Support & Development

Telefon: 0510-310 222
E-post: jonas.englund@axima.se

William Nyqvist

William Nyqvist

Support & Development

Telefon: 0510-310 222
E-post: william.nyqvist@axima.se 

Laila Öhman

Administration

Telefon: 019-38 690
Mobil: 0706-63 23 31
E-post: laila.ohman@axima.se