SERVICEERBJUDANDE

SLÅTTERKROSS

Frontkross 2 995 kr
Hydraulburen 2 995 kr
Bogserad 2 995 kr
Bogserad med matta 3 495 kr
Trippel 6 995 kr
SERVICEERBJUDANDE

PRESS

Fixkammarpress 3 600 KR
Flexkammarpress 4 000 KR
Combipress 5 600 KR
SERVICEERBJUDANDE

TRÖSKA

4- och 5 skakare 10 000 KR
6-skakare och rotor 12 000 KR

Få ut det bästa av din traktor!

Maximal prestanda och effektivitet för din traktor med vårt serviceerbjudande.
Tack vare högteknologisk verkstadsutrustning och mångårig erfarenhet ser vår servicetekniker
till att du är väl förberedd för nästa säsong.

Vi skänker 200 kr till barncancerfonden för varje bokad service!

BRONS

Vi gör en kontroll på vitala system och en allmän översyn så att du står väl rustad inför säsongen.

Äldre än 5 år
1 999 kr

Byte av motorolja och filter
Kontroll motorluftfilter
Kontroll samtliga oljor
Kontroll frysskydd
Kontroll draganordning
Smörjning
Funktionskontroll och provkörning

Priset gäller arbetskostnad exklusive servicematerial. Alla detaljer och fullständiga villkor får du av våra verkstäder.

SILVER

Se till att din traktor är redo för nästa säsong.
Ta kontakt med din verkmästare för ett prisförslag och tidsbokning.

3-4 CYL
2 995 kr

5-6 CYL
3 995 kr

Byte av motorolja och filter
Byte hydraul- och transmissionsfilter
Byte yttre motorluftfilter
Byte bränsle- och förfilter
Kontroll av motorns luftintagsanslutningar
Kontroll av samtliga oljor och kylvätska
Smörjning
Funktionskontroll och provkörning

Priset gäller arbetskostnad exklusive servicematerial. Alla detaljer och fullständiga villkor får du av våra verkstäder.

GULD

Ge din traktor en riktig omvårdande kontroll. Ta kontakt med din verkmästare för ett prisförslag och tidsbokning.

3-4 CYL
4 995 kr

5-6 CYL
5 995 kr

Byte av motorolja och filter
Byte hydraul- och transmissionsfilter
Byte av olja i transmission/bakaxel/hydraul
Byte inre och yttre motorluftfilter
Byte bränsle- och förfilter
Kontroll av motorns luftintagsanslutningar
Byte av olja i framaxel
Byte av hyttfilter
Byte av kylvätska
Smörjning
Funktionskontroll och provkörning

Priset gäller arbetskostnad exklusive servicematerial. Alla detaljer och fullständiga villkor får du av våra verkstäder.

PLUSSERVICE

695 KR


Lägg till programvaruuppdatering och kalibrering av växellåda.

RABATT I SAMBAND MED SERVICE

15%


Rabatt på arbete, oljor, filter och delar.
– FUNKTIONSTEST –

VI UTFÖR FUNKTIONSTEST
AV VÄXTSKYDDSSPRUTOR

LÄS MER
– RESERVDELSKATALOGER –

SÖK RESERVDELAR DIREKT
HOS VÅRA LEVERANTÖRER

LÄS MER

JOURINFORMATION

Våra verkstäder har telefonjour i säsong; Vardagar kl 16-19, Lördag och söndag kl 8-15.
Jouravgift 750 kr, jourtillägg tillämpas för verkstadsarbete.

Ring våra växelnummer och välj reservdelar eller verkstad

VERKSTAD – KONTAKT

Erikstad

Anders Sundin

Verkmästare

Telefon: 0530-404 44
E-post: anders.sundin@axima.se

Anders Berg

Verkstad Kundmottagning

Telefon: 0530-404 48
E-post: anders.berg@axima.se

Floby

Andreas Andersson

Verkmästare

Telefon: 0515-421 83
E-post: andreas.andersson@axima.se

Grästorp

Christopher Åberg

Verkmästare

Telefon: 0514-510 14
E-post: christopher.aberg@axima.se

Daniel Persson

Verkstad Kundmottagare

Telefon: 0514-107 49
E-post: daniel.persson@axima.se

Jönköping

Fredrik Johansson

Verkmästare

Telefon: 036-30 82 72
E-post: fredrik.johansson@axima.se

Kungälv

Sebastian Andersson

Verkmästare

Telefon: 0303-150 83
E-post: sebastian.andersson@axima.se

Lidköping

Sonny Wiktorsson

Verkmästare

Telefon: 0510-310 208
E-post: sonny.wiktorsson@axima.se

Munkedal

Nils Johansson

Verkmästare

Telefon: 0524-188 88
E-post: nils.johansson@axima.se

Skövde

Niklas Sandin

Verkmästare

Telefon: 0500-48 20 70
E-post: niklas.sandin@axima.se

Veddige

Tommy Andersson

Verkmästare

Telefon: 0340-190 63
E-post: tommy.andersson@axima.se

Färjestaden

Fredrik Andersson

Verkmästare
J.A. Maskinteknik

Mobil: 0734-35 63 70
E-post: fredrik.andersson@jamaskinteknik.se