VEDDIGE

KONTAKT

0340-190 60
info@axima.se

ÖPPETTIDER

Mån-fre 07.00-17.00

JOURINFORMATION

Under högsäsong har vi jour, aktuella tider och tillägg meddelas innan joursäsong.

Växel: 0340-190 60

Vår anläggning i Veddige – Hallands Maskin AB – är auktoriserad återförsäljare för New Holland, dessutom erbjuder vi försäljning av JCB, Pöttinger, Polaris, Husqvarna m.m. Vi har även ett stort utbud begagnade traktorer, redskap och maskiner.

OBS! Vi utför service på alla varumärken på alla våra anläggningar.

HALLANDS MASKIN AB

KONTAKT:
Växel: 0340-190 60
info@axima.se

BESÖKSADRESS:
Viskastigen 59, 432 67 Veddige

FAKTURAADRESS:
Box 16, 521 08 Floby

SERVICE

RESERVDELAR

FÖRSÄLJNING

PERSONAL VEDDIGE

Martin Börjesson

Platschef / Säljare

Mobil: 070-354 89 94
E-post: martin.borjesson@axima.se

Daniel Carlsson

Säljare

Telefon: 0340-190 62
Mobil: 073-021 64 02
E-post: daniel.carlsson@axima.se

Tommy Andersson

Verkmästare

Telefon: 0340-190 63
E-post: tommy.andersson@axima.se

Linus Brink

Reservdelsansvarig

Telefon: 0340-190 64
E-post: linus.brink@axima.se

Jakob Olsson

Reservdelar

Telefon: 0340-190 61
E-post: jakob.olsson@axima.se

Sven Sjöberg

Reservdelar

Telefon: 0340-190 65
E-post: sven.sjoberg@axima.se

Bengt Nilsson

Reservdelar / mobil reservdelsförsäljning

Telefon: 0705-66 21 70
E-post: bengt.nilsson@axima.se

Per-Anders Johansson

Service Park- & Grönyta

Telefon: 0340-190 68
E-post: per-anders.johansson@axima.se

Johan Eliasson

Servicetekniker

Mats Karlsson

Servicetekniker

Roger Carlsson

Servicetekniker

Simon Andersson

Servicetekniker